کد خبر :99 | تاریخ : شنبه 22 مهر 96  | ارسال شده توسط :اداره دامپزشكي

ضبط و معدوم سازی 267 کیلو گرم گوشت منجمد در شهرستان آباده
سرپرست اداره دامپزشکی آباده از ضبط و معدوم سازی 267 کیلو گرم گوشت منجمد غیر قابل مصرف در شهرستان آباده خبر داد.
دکتر علیرضا فرخی گفت: یکی از وظایف اصلی دامپزشکی حفظ سلامت مردم و ارتقای سطح بهداشت عمومی با نظارت مستمر بهداشتی بر فرآورده های خام دامی در طول زنجیره تولید و توزیع است.

 

وی خاطر نشان کرد :در همین راستا مأمورین ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با همکاری مأمورین پست قرنطینه دامپزشکی در محل پلیس راه آباده در بازرسی از یکدستگاه اتوبوس که در محل جعبه بار خود مقدار 267 کیلو گرم گوشت گوساله که به صورت کاملا غیر قانونی و غیر بهداشتی منجمد و بدون اخذ گواهی حمل بهداشتی دامپزشکی و ماشین حمل سردخانه دار حمل می گردید توقیف گردید.

دکتر فرخی افزود: گوشت فوق الذکر نمونه برداری و به آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی استان فارس ارسال و پس از اعلام آلودگی گوشت مورد نظر به میکروب سالمونلا با هماهنگی و حکم دادستان شهرستان و با حضور نمایندگان نیروی انتظامی و دامپزشکی ، ضبط کامل محموله و معدوم سازی آن صورت پذیرفت .

رئیس اداره دامپزشکی آباده در ادامه اظهار داشت: راننده اتوبوس نیز توسط مقام محترم قضایی به 2 ماه حبس محکوم گردید.

وی افزود بی تردید نقش دامپزشکی در امنیت و سلامت غذایی مردم نقش مهم و حساسی بوده و با توجه به این امر مهم ضریب امنیت و سلامت فراورده های خام دامی که بیشترین سهم را در تأمین سبد مصرفی مواد پروتئینی مردم را دارد بالا خواهد برد و بی توجهی به آن باعث شیوع بیماری های مسری و خطرناک بین شهروندان خواهد شد .

 

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع‌ رسانی شهرستان آباده محفوظ است.