کد خبر :97 | تاریخ : شنبه 22 مهر 96  | ارسال شده توسط :اداره تعاون ،كار و رفاه اجتماعي

برگزاری جلسه هماهنگی روستا تعاون
در راستای طرح تعاون روستا و به منظور تشکیل تعاونی های روستایی بر حسب مزیتها و پتانسیل های هر روستا، جلسه هماهنگی و بررسی راهکارهای تشکیل تعاونی ها در قالب این طرح در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آباده برگزار گردید.
 در ابتدای جلسه بهرام هاشمی رئیس اداره، با تأکید بر نقش تعاونی ها در توسعه اجتماعی - اقتصادی روستاها ، همچنین تاثیرگذاری طرح تعاون روستا در ایجاد اشتغالزایی و در نتیجه جلوگیری از آسیب های اجتماعی و ایجاد زمینه برای کاهش فقر ، نابرابری و همچنین کاهش مهاجرت، خاطر نشان کرد، عدم توجه به پتانسیلهای روستایی و نیز عدم استفاده از نیروی های بومی در زمینه های مختلف، دستیابی به توسعه را ناممکن می سازد. ایشان همچنین با اشاره به کمکهای دولت در حوزه های روستایی و عشایری از پرداخت تسهیلات ویژه در روستاهای با جمعیت زیر ده هزار نفر خبر داد .

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی که اقتصاد کشور نیازمند مقاوم سازی است، نمی توان توانایی روستاییان را جهت توسعه و اشتغالزایی نادیده گرفت، طرح تعاون روستا را زمینه ساز مشارکت اهالی روستا با توجه به پتانسیلها و مزیتهای هر روستا دانست .

 در ادامه اعضا دهیاری های روستاهای منتخب نسبت به ارائه نقطه نظرات خویش پیرامون طرح تعاون روستا پرداختند .

در این جلسه آقای دهقان از روستای چنار ضمن تاکید بر استفاده از پتانسیل های بومی در روستاها ، همکاری و سرمایه گذاری جهت توسعه روستاها و رونق بوم گردی را ضروری دانست .  

آقای دانشور دهیار روستای بیدک نیز الگو پذیری از طرح های موفق بوم گردی را زمینه ساز جذب گردشگر دانست و خواستار چاره اندیشی به منظور عدم تکرار مشکلات گریبانگیر شرکتهای تعاونی در روستاها جهت تشکیل و توسعه طرح تعاون روستا گردید. 

در ادامه سایر اعضا به بحث و تبادل نظر درباره طرح تعاون روستا و چگونگی تشکیل شرکت تعاونی بر اساس مزیتهای هر روستا پرداختند در پایان مقرر گردید با هماهنگی دهیاران روستاهای منتخب، جلسات ترویجی به منظور آشنایی روستائیان برگزار و مقدمات تشکیل شرکت تعاونی در قالب طرح تعاون روستا انجام گردد.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع‌ رسانی شهرستان آباده محفوظ است.