کد خبر :96 | تاریخ : چهارشنبه 19 مهر 96  | ارسال شده توسط :اداره تعاون ،كار و رفاه اجتماعي

حمایت از مشاغل خانگی با راه اندازی تعاونی بانوان
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آباده از ایجاد تعاونی بانوان در شهر بهمن خبر داد.
هاشمی حمایت از مشاغل خانگی بانوان را در اولویت این اداره عنوان کرد و افزود: برای حمایت از مشاغل خانگی از جمله قالیبافی، تعاونی بانوان برای زنان خانه دار شهر بهمن بزودی راه اندازی می شود و با اعطای تسهیلات مناسب علاوه بر توسعه این مشاغل، به اقتصاد بانوان  نیز کمک خواهد شد.

وی در ادامه هدف از ایجاد این تعاونی را حمایت از تولید،  اقتصاد و مشاغل خانگی عنوان کرد و گفت: با ایجاد تعاونی بانوان در بهمن، بانوان این شهر میتوانند علاوه بر ایجاد مشاغل خانگی،  از تسهیلات این تعاونی برای رونق کسب و کار خود استفاده کنند.

هاشمی افزود : امروزه کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان محسوب می گردند. قابلیت انجام این نوع کسب و کار در «منزل» سبب ایجاد مزایای بسیاری برای شاغلین آن ها می شود، که از جمله می توان به ایجاد توازن بین مسئولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان، حذف هزینه های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و ایاب و ذهاب، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده و ایجاد زمینه های کار خانوادگی، امکان انتقال تجارب از طریق آموزش غیررسمی به شیوه استاد- شاگردی بین اعضاء خانواده و... اشاره نمود.

 

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع‌ رسانی شهرستان آباده محفوظ است.