کد خبر :95 | تاریخ : سه شنبه 18 مهر 96  | ارسال شده توسط :اداره دامپزشكي

نگاه ویژه به دامپزشکی بسیار حائز اهمیت است
به مناسبت 14 مهر روز دامپزشکی ، رئیس و کارکنان اداره دامپزشکی آباده با فرماندار دیدار کردند.
 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آباده ، محمد رضا زارع ضمن تبریک این روز به اهمیت کار دامپزشکی اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین وظایف دامپزشکی، تامین سلامت و بهداشت مواد غذایی با منشاء دامی در جامعه است.

وی با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال گفت:  اهمیت سازمان دامپزشکی در این شرایط و  در انجام اقدامات زیربنایی در راستای حفظ سرمایه های دامی و ایجاد پویایی در صنعت دامپروری، افزایش اشتغال در این بخش و در نهایت تامین امنیت غذایی در جامعه مشخص می گردد.

فرماندار از اقدامات خوب اداره دامپزشکی به جهت کنترل و پیشگیری بیماریهای مشترک بین انسان و دام  تقدیر کرد و خاطر نشان کرد: نگاه ویژه به دامپزشکی و توجه داشتن به مباحث سلامت غذا با منشا دامی در شهرستان بسیار حائز اهمیت است.

فرخی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان هم در این دیدار گزارشی از اقدامات شبکه دامپزشکی در مورد پیشگیری از بیماری‌های دامی با واکسیناسیون به موقع دام‌ها، همچنین نظارت بر کیفیت فرآورده‌های خام دامی ارائه کرد و گفت: بیش از یک و نیم میلیون سر واکسیناسیون در دامهای موجود شهرستان انجام شده و میزان واکسیناسیون طاعون نشخوارکنندگان کوچک ( ppr ) در شش ماهه امسال 25 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

گفتنی است شهرستان آباده در تولید گوشت سفید مقام دوم استان و در تولید گوشت قرمز مقام سوم استان را داراست.

منبع: روابط عمومی

 
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع‌ رسانی شهرستان آباده محفوظ است.