کد خبر :81 | تاریخ : پنجشنبه 16 شهريور 96  | ارسال شده توسط :اداره تعاون ،كار و رفاه اجتماعي

برگزاری همایش تعاونی های برتر در آباده
به مناسبت گرامیداشت هفته تعاون، و در راستای تجلیل از تعاونی های برتر و نمونه شهرستانی همچنین اشاعه فرهنگ کار جمعی و به منظور معرفی الگوهای برتر در بخش تعاون، همایش تجلیل از تعاونی های برتر شهرستانی، با حضور معاونت فرمانداری ، روسای ادارات و جمعی از اعضای تعاونی های شهرستان آباده در محل فرمانداری آباده تشکیل گردید.
در ابتدای این همایش بهرام هاشمی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، ضمن خوش آمدگویی به حاضرین و تبریک هفته تعاون به کلیه تعاونگران و تلاشگران عرصه تعاون اظهار  داشت: امروزه تعاونی شیوه ای اقتصادی، اخلاقی و انسانی برای رشد اقتصادی، تولید اشتغال و توسعه اجتماعی است و ضمن تقدیر از جامعه تعاون برتر شهرستان به جهت فعالیت مستمر و همکاری با اداره تعاون، گزارش مختصری از وضعیت تعاونی ها در شهرستان ارائه داد وی همچنین با ترسیم دورنمایی از آینده تعاون شهرستان ، برنامه ریزی های لازم جهت نیل به آرمانهای مقدس جمهوری اسلامی در بخش تعاون را تشریح نمود .

ایشان با ارائه توضیحاتی پیرامون تعاونی توسعه عمران شهرستان و طرح روستا تعاون خواستار همکاری همه مردم، بخصوص اعضا تعاونی ها در تشکیل و راه اندازی این تعاونی ها گردید.

در پایان نیز به توضیحات کاملی در خصوص طرح کارورزی و مزایای استفاده از آن برای کارفرمایان ارائه نمود.

در ادامه جلسه کاظمی معاونت فرمانداری، به نقش تعاونی ها در رشد و توسعه پایدار اشاره و با بیان اینکه مشارکت به عنوان خصیصه ذاتی تعاون ، موجب تقویت احساس تعلق اجتماعی و تحقق سطح بالاتری از تعامل می شود که با تکیه بر قابلیت های انسانی به عنوان شیوه ای  اقتصادی- اجتماعی می تواند نقشی موثر در روند فقر زدایی داشته باشد .

وی همچنین خواستار فعالیت و حضور پر رنگ تر تعاونی های شهرستان در عرصه های مختلف علمی ، اقتصادی و اجتماعی شد . و از دولت به عنوان حامی و پشتیبان اصلی این بخش یاد کرد.

کاظمی گفت : با برنامه ریزی های جامعی که در این بخش صورت گرفته است آینده ای نوید بخشی برای رشد تعاونی ها متصور می باشد.

سپس تعدادی از مدیران عامل شرکتهای تعاونی برتر شهرستان، ضمن برشمردن دلایل موفقیت خود به بیان پاره ای از مشکلات خود پرداختند.

در پایان همایش با اهدا لوح سپاس از مدیران تعاونی های برتر تقدیر و تشکر بعمل آمد. هاشمی در پایان ضمن آرزوی توفیق روز افزون برای شرکتهای تعاونی شهرستان، از حضور و قبول دعوت مدعوین تشکر بعمل آورد.

 

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع‌ رسانی شهرستان آباده محفوظ است.