کد خبر :74 | تاریخ : سه شنبه 31 مرداد 96  | ارسال شده توسط :اداره دامپزشكي

کشف و ضبط مقدار 65 کیلوگرم ماهی حرام گوشت توسط اداره دامپزشکی شهرستان آباده
در پی گزارشات مردمی و بازدید کارشناسان نظارت بهداشتی دامپزشکی آباده و با هوشیاری آنها از یک ماهی فروش دوره گرد که در یک وانت بصورت غیر مجاز در حال عرضه ماهی حرام گوشت در سطح شهرستان آباده بود 65 کیلوگرم ماهی حرام گوشت کشف و ضبط شد.
سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان آباده از کشف و معدوم سازی 65 کیلوگرم ماهی حرام گوشت در این شهرستان خبر داد

 دکتر فرخی اظهار داشت : در پی گزارشات مردمی و بازدید کارشناسان نظارت بهداشتی دامپزشکی این اداره و با هوشیاری آنهااز یک ماهی فروش دوره گرد که در یک وانت بصورت غیر مجاز در حال  عرضه ماهی حرام گوشت در سطح شهرستان آباده بود 65 کیلوگرم ماهی کشف و ضبط شد.
 وی در ادامه افزود: این محموله از ماهیان حرام گوشت از جمله کوسه ماهی بود که با دستور دادستان امحاء و صاحب محموله به حبس در زندان محکوم گردید.

 سرپرست اداره دامپزشکی آباده با بیان اینکه فروش ماهی توسط خودروهای دوره گرد و به صورت سیار ممنوع است و گفت : در حالیکه مصرف ماهی به علت وجود منابع سرشار از پروتئین ،ویتامین ها و عناصر کمیاب از اهمیت بالایی برخوردار است اما به دلیل فساد پذیری بالای این ماده غذایی مصرف کنندگان عزیز باید از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکی اقدام به تهیه آن نمایند .
دکتر فرخی پوست ماهی سالم را براق، شفاف و مرطوب و دارای چشمانی روشن و شفاف و کمی برجسته دانست و اعلام کرد: رنگ آبشش ها نیز صورتی رنگ یا صورتی مایل به قرمز بوده و فلس ماهی تازه محکم بوده و به راحتی از بدن ماهی جدا نمی شود.
وی در پایان با تأکید بر ممنوع بودن فروش ماهی بصورت دوره گردی ، از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشابه یا مواجهه با تخلفات بهداشتی در زنجیره تولید تا عرضه فرآورده های خام دامی ، مراتب را از طریق تماس با شماره های 44354195 و 44354197 و یا سامانه ارتباطی ۱۵۱۲دامپزشکی استان اطلاع دهند.
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع‌ رسانی شهرستان آباده محفوظ است.