سه شنبه 31 مرداد 1396
  یا ارحم الراحمین

درگاه ادارات صفحه اصلی |   معرفي شهرستان آباده |   فرمانداري شهرستان آباده |   RSS اخبار |
سرخط اخبار
اداره تعاون ،كار و رفاه اجتماعي
کد خبر :65 | تاریخ :شنبه 14 مرداد 96 ارسال شده توسط :اداره تعاون ،كار و رفاه اجتماعي    
برگزاری کارگاه آموزش پیشگیری از اعتیاد و مهارت های زندگی ویژه اداره برق شهرستان آباده

کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد و مهارت های زندگی ویژه کارکنان و کارگران اداره برق شهرستان با همکاری اداره بهزیستی آباده در محل اداره برق این شهرستان برگزار شد.

قدرت اله خسروانیان مشاور ارشد بهزیستی و آموزش و پرورش در رابطه با چگونگی گرایش افراد به سمت و سوی مواد مخدر و همچنین عواقب و پیامد های ناشی از آن پرداخت  و در ادامه به آموزش مهارت های زندگی اشاره و افزود: توانایی روانی یک فرد، عبارت است از «توانایی شخص در مواجهه با انتظارات و دشواری های زندگی روزمره ». بالا بودن توانایی روانی این امکان را به شخص می دهد که زندگی خود را در سطح مطلوب روانی نگه دارد و رفتارهای سازگارانه و اعمال مؤثر و مثبت بیشتری در او دیده شود.

وی ادامه داد: نقش این توانایی در ارتقای بهداشت و سلامت در هر سه جنبة جسمانی، روانی و اجتماعی، بسیار با اهمیت است. در شرایطی که این توانایی در ما ضعیف باشد و کارایی لازم را نداشته باشد، به هنگام مواجهه با فشارهای روانی و موانع زندگی، توان کافی باری مقابله را نداریم و در نتیجه، بروز حالت های آزاردهنده روانی نظیر خشم، غمگینی و ناامیدی اجتناب ناپذیر خواهد شد. در چنین وضعیتی سازگاری ما به هم می ریزد و ممکن است رفتارهای نامناسبی از ما سر زند . بنابراین در موقعیت هایی نظیر این، افزایش قدرت سازگاری و بالا بردن ظرفیت های فردی و اجتماعی ، یکی از روش های مطلوب برای کسب مجدد سازگاری از دست رفته است. آموختن مهارت های زندگی نیز، روشی است برای تقویت توانمندی های روانی/ اجتماعی.

 سپس قدرت اله خسروانیان توضیحاتی در خصوص مهارت زندگی محوری از جمله : خود شناسی ، تصمیم گیری و حل مسئله ، تفکر خلاق ، تفکر انتقادی ، روابط مؤثر اجتماعی ، کنار آمدن با هیجان ها و فشارهای روانی ارائه و مطالبی را عنوان نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون ، کار ورفاه اجتماعی آباده : در ادامه این کارگاه ها مباحثی از قبیل راهکارهای تقویت عزت نفس، راهکارهای تربیت فرزندان با شخصیت برونگرا و فعال، تشریح کامل اعتیاد، مهارت های مقابله ای و حل مساله، راهکارهای توجه و کنترل و نظارت غیر مستقیم بر فرزندان، خود آگاهی و ارتباط موثرتوسط کارشناس ارائه گردید .

انتهای پیام/


کليه حقوق اين تارنما متغلق است به فرمانداري شهرستان آباده
آدرس: شهرستان آباده- خيابان امام خميني (ره) کد پستي 7391778668
تلفن تماس: 44342060- 071 فاکس: 44342062 071
www.abadeh.gov.ir- By H.Haddad