کد خبر :61 | تاریخ : چهارشنبه 04 مرداد 96  | ارسال شده توسط :اداره دامپزشكي

پلمپ 6 واحد قصابی متخلف در آباده
در بازرسی ‎ های به عمل آمده توسط اکیپ ‎ های بازرسی بهداشت فرآورده ‎های خام دامی شهرستان آباده ، تخلفاتی در 6 واحد قصابی کشف شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل  دامپزشکی استان فارس ، سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان آباده گفت : طی ماه گذشته تعداد 6 واحد قصابی به دلیل کشتار غیر مجاز  و عدم رعایت موازین بهداشتی با هماهنگی اداره اماکن پلمپ شده اند.

 
 سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان آباده از اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر فرآورده های خام دامی در شهرستان از ماه گذشته خبر داد و در این باره گفت: طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر فرآورده های خام دامی با هدف حفظ سلامت مصرف کنندگان و تامین بهداشت عمومی در سطح شهرستان آغاز شده است.

 

دکتر فرخی اذعان کرد: با توجه به شروع فصل گرما و احتمال بروز و شیوع بیماری های مشترک انسان و دام علی الخصوص بیماری تب کریمه کنگو ، این طرح با نظارت بر مراکز عرضه به خصوص  قصابی های شهرستان با هدف جلوگیری از کشتار غیر مجاز دام و خارج از کشتارگاه در حال انجام است.

 

فرخی اظهار داشت : تخلفات بهداشتی یک واحد صنفی قصابی واقع در این شهرستان مبنی بر کشتار غیر مجاز ، حمل و عرضه غیربهداشتی ، متصدی واحد به مراجع محترم قضائی معرفی و با پیگیری حقوقی صورت گرفته دادگاه به استناد قانون مجازات اسلامی مبنی بر تهدید علیه بهداشت عمومی وی را به تحمل 6 ماه حبس محکوم کرد.

 

 وی افزود : در بازدید های مستمر بازرسان بهداشتی واحد نظارت این اداره از اماکن عرضه و صدور اخطاریه های لازم مبنی بر رعایت موارد بهداشتی و عرضه گوشت ممهور به مهر دامپزشکی ، 5 واحد قصابی دیگر بدلیل عدم رعایت موارد بهداشتی و عرضه گوشت غیرمجاز ، نهایتاً ضمن معرفی متخلفان به مراجع قضایی ، با همکاری اداره نظارت بر  اماکن عمومی و نیروی انتظامی شهرستان این واحدها نیز پلمپ شدند.

 

دکتر فرخی تاکید کرد :بازرسان و کارشناسان این اداره با جدیت تمام این موارد را پیگیری کرده و با متخلفان و تهدید کنندگان بهداشت جامعه برخورد قانونی می‌شود.

 

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان آباده از شهروندان خواست هرگونه گوشت مصرفی خانوار خود را فقط از مراکز عرضه مجاز تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی تهیه کنند و در زمان خرید به مهر بهداشتی درج شده روی لاشه ، دقت کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تماس با شماره های 44354195 و 44354197 اطلاع رسانی نمایند.

منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان فارس

 

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع‌ رسانی شهرستان آباده محفوظ است.