سه شنبه 31 مرداد 1396
  یا ارحم الراحمین

درگاه ادارات صفحه اصلی |   معرفي شهرستان آباده |   فرمانداري شهرستان آباده |   RSS اخبار |
سرخط اخبار
اداره دامپزشكي
کد خبر :46 | تاریخ :چهارشنبه 07 تير 96 ارسال شده توسط :اداره دامپزشكي    
پلمپ کشتارگاه دام صغاد

کشتارگاه دام شهر صغاد با صدور حکم قضایی پلمپ شد

دکتر علی رضا فرخی سرپرست اداره دامپزشکی آباده اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ، کشتارگاه دام شهر صغاد با دستور دادستان عمومی و انقلاب آباده و با همکاری نیروی انتظامی تعطیل و پلمپ شد.

دکتر فرخی با بیان اینکه تاکنون مورد ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو در شهرستان مشاهده نشده است از لزوم احداث اتاق پیش سرد و خرید ماشین حمل سردخانه دار کشتارگاه دام صغاد توسط شهرداری برای پیشگیری از این بیماری سخن گفت و اظهار داشت مردم قبل از خرید گوشت از وجود مهر دامپزشکی بر روی لاشه اطمینان حاصل کنند و با توجه به اینکه کشتارگاه دام صغاد پلمپ گردیده است قصابان شهر صغاد می توانند جهت تأمین گوشت شهروندان شهر صغاد به کشتارگاه دام آباده مراجعه و در آنجا بعد از نگهداری گوشت در اتاق پیش سرد به مدت 24 ساعت در دمای 0 تا 4 درجه، توسط ماشین حمل گوشت لاشه استحصالی خود را درب مغازه دریافت نمایند.

سرپرست اداره دامپزشکی آباده در ادامه گفت ضرورت تأمین سلامت و امنیت غذایی شهروندان و حساسیت موضوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو موجب تعطیلی کشتارگاه دام صغاد در شهرستان آباده شده است ، این کشتارگاه به صورت سنتی تحت نظر شهرداری صغاد اداره می شود که در حال حاضر فاقد اتاق پیش سرد (سردخانه ) و ماشین حمل سردخانه دار بوده و از لحاظ امکانات ، وضعیت نامطلوبی دارد.

دکتر فرخی اظهار امیدواری کرد که با پی گیری های شهرداری صغاد و پیمانکار کشتارگاه ، با رفع نواقص مربوط به سردخانه نگهداری و ماشین حمل سردخانه دار بزودی شاهد بازگشایی کشتارگاه دام صغاد خواهیم بود .

وی گفت با توجه به حساسیت ویروس عامل تب کریمه کنگو نسب به PH  اسیدی مهمترین راهکار جلوگیری از سرایت این بیماری به انسان ، نگهداری انواع گوشت دام ذبح شده حداقل به مدت 24 ساعت در دمای صفر تا 4 درجه قبل از مصرف است.

 

 

انتهای پیام/


کليه حقوق اين تارنما متغلق است به فرمانداري شهرستان آباده
آدرس: شهرستان آباده- خيابان امام خميني (ره) کد پستي 7391778668
تلفن تماس: 44342060- 071 فاکس: 44342062 071
www.abadeh.gov.ir- By H.Haddad