کد خبر :42 | تاریخ : پنجشنبه 25 خرداد 96  | ارسال شده توسط :اداره تعاون ،كار و رفاه اجتماعي

اولین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان آباده در سال 96
اولین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان آباده به ریاست دکتر زارع فرماندار شهرستان آباده در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.
 در این جلسه دکتر زارع فرماندار شهرستان مطالبی را در خصوص ایجاد اشتغال و آموزش های متناسب و همسو با بازار کار و نیاز جامعه بیان کرد.

وی مسکن و اشتغال جوانان را بعنوان اولویت اصلی وظیفه دستگاههای اجرایی بیان و عنوان نمود که باید جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری خروجی لازم را داشته باشد.

در ادامه یوسفی بخشدار آباده خواستار اجرای طرح های عملی شدند و عنوان نمودند که تلاش کنیم طرح های پیشنهادی قابلیت اجرا داشته باشند .

 در ادامه هاشمی رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی به توضیح طرح های تکاپو ، تکنا و دهکده ی مشاغل پرداخت و وظایف هر یک از دستگاههای اجرایی را در جهت اجرای طرح های مذکور بیان نمود. سپس شفیعی رئیس مرکز رشد فناوری شهرستان مطالبی را در خصوص طرح تکنا بیان کرد.

 وی در ادامه اظهار داشت طرح تکنا پکیج خدماتی است که گروههای هدف را شناسایی کرده و پس از ایجاد طرح به سمت بازدهی هدایت می نماید. اینگونه طرح ها معاف از مالیات بوده و پس از مشاوره و آموزش بعد از سه سال وارد بازار کار می شوند.

وی افزود اولویت این طرح ها جلوگیری از خام فروشی و فعالیت در حوزه های پزشکی و صنایع دستی می باشد.

 در ادامه محمد مهدی متین کیا رئیس بنیاد مسکن شهرستان آمادگی خود را در خصوص اجرای طرح دهکده و واگذاری زمین در اجرای طرح مذکور اعلام کرد.

در داوود جعفرپور رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری از احداث هتل تل آسیاب خبر داد و عنوان نمود در صورت تأمین اعتبار لازم و اجرای این طرح مشکل اقامت مسافرین مرتفع خواهد شد و تأثیر بسزایی در جذب گردشگران خواهد داشت.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع‌ رسانی شهرستان آباده محفوظ است.