کد خبر :4 | تاریخ : چهارشنبه 20 بهمن 95  | ارسال شده توسط :اداره دامپزشكي

کشف 327 رأس دام سبک فاقد مجوز بهداشتی در آباده
در دی ماه سال جاری با همکاری نیروی انتظامی 4خودروی حمل غیر مجاز دام زنده در این شهرستان توقیف شد.............
سرپرست اداره دامپزشکی آباده گفت: در دی ماه سال جاری با همکاری نیروی انتظامی 4خودروی حمل غیر مجاز دام زنده در این شهرستان توقیف شد

دکتر علیرضا فرخی با اشاره به برقراری پست قرنطینه در محل پلیس راه و ورودی استان جهت تشدید کنترل تردد خودروهای حامل طیور ، دام زنده وفرآورده های آن ،کود مرغی و دامی افزود: در طی این مدت با همکاری نیروی انتظامی و پلیس راه شهرستان ، تعداد 327 رأس گوسفند و بز که فاقد مجوز حمل دامپزشکی از شهرستان مبدا بود، توقیف شد.

وی اظهار داشت: با توجه به ضرورت کنترل ورود و خروج دام های ورودی به استان و شهرستان در راستای پیشگیری از شیوع وانتقال بیماری های دامی ، اداره دامپزشکی با راه اندازی پست قرنطینه از تردد خودروهای حامل دام زنده و فراورده های خام دامی ممانعت به عمل می آورد.

دکتر فرخی افزود: از آنجایی که حمل و نقل دام میبایست با اخذ مجوز بهداشتی از دامپزشکی مبدا صورت گیرد ، لذا هرگونه نقل و انتقال دام بدون مجوز حمل بهداشتی دامپزشکی ممنوع بوده و عدم کنترل و تردد دامهای بدون مجوز میتواند باعث شیوع بیماریهای مهلک در سطح منطقه گردد.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان آباد ه گفت : عاملین جابه جائی غیر مجاز دامها به مراجع قضایی معرفی شدند که طی احکام صادره، دامهای مذکور به کشتارگاه اعزام و یا نسبت به اعمال قرنطینه دامها و انجام امورپلاک کوبی و مایه کوبی اقدام شد. 

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع‌ رسانی شهرستان آباده محفوظ است.