کد خبر :29 | تاریخ : پنجشنبه 14 ارديبهشت 96  | ارسال شده توسط :اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

جلسه ی پایتخت کتاب ایران در سال جاری برگزار شد
جلسه ی پایتخت کتاب ایران در سال جاری باهدف هم اندیشی و ارائه پیشنهادات خلاق در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده برگزار شد.
در این جلسه ابتدا علی اکبر عرب شیبانی رئیس اداره ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و تبریک اعیاد شعبانیه یکی از اهداف اداره را در سال جاری برتر شناخته شدن شهرستان در کشور به عنوان پایتخت کتاب ایران عنوان کرد و اظهار داشت

در سال گذشته شهرستان هم جوار ما شهرضا به عنوان پنجمین شهر پایتخت کتاب ایران و روستای لایزنگان شهرستان داراب یکی از برترین روستاهای پایتخت کتاب شناخته شدند که امید است امسال ما جزء برترین های طرح پایتخت کتاب ایران باشیم. عرب شیبانی با اشاره به انجام فعالیتهای گوناگون در عرصه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سال گذشته افزود برپایی دو نمایشگاه کتاب ، اهداء و رونمایی کتاب، برگزاری جشنواره یار مهربان ویژه کودک و نوجوان، برپایی ایستگاههای مطالعه در سطح شهرستان و... از عمده برنامه های سال گذشته شهرستان در عرصه ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی بوده است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن آرزوی ارتقاء سرانه مطالعه در کشور از کلیه ی اعضاء طرح پایتخت کتاب ایران خواست تا با همراهی و همدلی و ارائه پیشنهادات مؤثر و سازنده برای موفقیت این طرح ملی بکوشند.

 سپس کلیه ی اعضاء به بیان نظرات و دیدگاههای خود پرداختند و مقرر گردید کلیه ی اعضاء حداکثر تا 20 اردیبهشت نسبت به جمع آوری مستندات و کلیه ی فعالیتها و پیشنهادات خویش اقدام و به صورت کتبی به اداره ارسال نمایند.

 طرح پایتخت کتاب ایران به منظور توسعه فرهنگی کتاب و کتابخوانی و با هدف حمایت از برنامه ها، پیشنهادهای نو و ابتکاری و فعالیتهای جذاب و مردم پسند در موضوع کتاب و کتابخوانی توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری شهرداری ها، دهیاریها و دیگر نهادهای دولتی و غیر دولتی از بین شهرها نسبت به معرفی یک شهر به عنوان پایتخت کتاب اجرا می شود که آن شهر برای تقویت جایگاه کتاب و ترویج کتابخوانی کوشش چشمگیری کرده باشد.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع‌ رسانی شهرستان آباده محفوظ است.