کد خبر :17 | تاریخ : سه شنبه 17 اسفند 95  | ارسال شده توسط :دانشگاه دولتی آباده

تمدید موافقت اصولی دانشگاه دولتی آباده
معاونت آموزشی وزارت علوم طی نامه ای با توجه به پیگیری نماینده شهرستان آباده دکتر رحیم زارع تمدید موافقت اصولی دانشگاه دولتی آباده را اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه دولتی آباده، دکتر شریعتی معاونت آموزشی وزارت علوم طی نامه ای با توجه به پیگیری نماینده شهرستان آباده دکتر رحیم زارع تمدید موافقت اصولی دانشگاه دولتی آباده را اعلام کرد. در دو سال گذشته پیگیری ها و مکاتبات متعددی توسط امام جمعه محترم، فرماندار محترم و نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی مبنی بر راه اندازی این مرکز انجام گردیده است.

 گفتنی است موافقت اصولی  دانشگاه دولتی آباده در دی ماه 1388 صادر گردیده و با توجه به دستورالعمل شورای گسترش حداکثر مدت اعتبار موافقت اصولی دو سال است، اخذ یا تمدید موافقت اصولی مراکز آموزش عالی با توجه به مصوبه جدید وزارت علوم نیاز به رعایت قوانین جدید این وزارت خانه است که احراز آنها نسبت به قبل بسیار دشوار است. همچنین سیاست وزارت علوم  بر اعمال محدودت شدید برای ایجاد و یا گسترش مراکز آموزش عالی است.
لازم به ذکر است که در نیمه اول سال 1394 مرکز آباده توانسته شرایط مورد نیاز را جهت اخذ موافقت  برای راه اندازی دانشگاه دولتی را تامین، و از طریق دانشگاه شیراز به وزارت علوم ابلاغ کند.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع‌ رسانی شهرستان آباده محفوظ است.