کد خبر :15 | تاریخ : سه شنبه 03 اسفند 95  | ارسال شده توسط :اداره تعاون ،كار و رفاه اجتماعي

اولین دوره آموزشی ویژه مسئولان ایمنی و حفاظت فنی و بهداشت کار در آباده
اولین دوره آموزشی ویژه مسئولان ایمنی و حفاظت فنی و بهداشت کار کارگاه های مشمول قانون کار در محل سالن اجتماعات شهرک صنعتی شهرستان آباده و با حضور بازرسان اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی آباده ، هاشمی رئیس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی آباده در حاشیه برگزاری این دوره آموزشی گفت: این دوره های آموزشی تخصصی با هدف ارتقای سطح آگاهی و دانش ایمنی برای مخاطبین برگزار و محتوای آموزش، مطابق استاندارد مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار تعیین و این محتوا مشتمل بر سرفصل مباحث قابل ارایه در برنامه های آموزشی است که منطبق با نوع دوره و سطوح شرکت کنندگان تدوین می گردد.

وی با اشاره به اینکه برای برگزاری این دوره ها در دو نیمه اول و دوم سال آینده برنامه ریزی شده است، بیان داشت: مدت زمان دوره ها براساس نوع دوره و مطابق با شرایط شرکت کننده ها تعیین می گردد.

هاشمی با بیان اینکه ارائه آموزش‌های لازم و مهارتی به کارگران وکارفرمایان سبب کاهش حوادث ناشی از کار می شود، بر ارتقاء فرهنگ ایمنی و توجه به آموزش مستمر و همچنین توجه به نکات ایمنی در محیط کار بمنظور ارتقای تولید و جلوگیری از حوادث ناگوار ناشی از کار تاکید کرد.

وی، گسترش کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار در واحدهای مشمول را ضروری دانست وگفت: این کمیته ها نقش پررنگی در ارتقای ایمنی و بهداشت در محیط های کار و پیشگیری از حوادث ناشی از کار دارند که باید به وظیفه اصلی خود عمل کنند.

در ادامه دوره ، آموزش های لازم پیرامون استفاده از لوازم حفاظت فردی و اجرای سیستم خود بازرسی ( افسر ایمنی ) ، وظایف کمیته های حفاظت و اجرای ارزیابی ریسک در کارگاه ها توسط بازرسین کار آقایان عباس مجرد ، مصطفی هاشمی و ابراهیم یزدان پناه داده شد. 

           
 

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع‌ رسانی شهرستان آباده محفوظ است.