دوشنبه 2 مرداد 1396
  یا قاضی الحاجات

درگاه ادارات صفحه اصلی |   معرفي شهرستان آباده |   فرمانداري شهرستان آباده |   RSS اخبار |
سرخط اخبار
اداره تعاون ،كار و رفاه اجتماعي
کد خبر :15 | تاریخ :سه شنبه 03 اسفند 95 ارسال شده توسط :اداره تعاون ،كار و رفاه اجتماعي    
اولین دوره آموزشی ویژه مسئولان ایمنی و حفاظت فنی و بهداشت کار در آباده

اولین دوره آموزشی ویژه مسئولان ایمنی و حفاظت فنی و بهداشت کار کارگاه های مشمول قانون کار در محل سالن اجتماعات شهرک صنعتی شهرستان آباده و با حضور بازرسان اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی آباده ، هاشمی رئیس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی آباده در حاشیه برگزاری این دوره آموزشی گفت: این دوره های آموزشی تخصصی با هدف ارتقای سطح آگاهی و دانش ایمنی برای مخاطبین برگزار و محتوای آموزش، مطابق استاندارد مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار تعیین و این محتوا مشتمل بر سرفصل مباحث قابل ارایه در برنامه های آموزشی است که منطبق با نوع دوره و سطوح شرکت کنندگان تدوین می گردد.

وی با اشاره به اینکه برای برگزاری این دوره ها در دو نیمه اول و دوم سال آینده برنامه ریزی شده است، بیان داشت: مدت زمان دوره ها براساس نوع دوره و مطابق با شرایط شرکت کننده ها تعیین می گردد.

هاشمی با بیان اینکه ارائه آموزش‌های لازم و مهارتی به کارگران وکارفرمایان سبب کاهش حوادث ناشی از کار می شود، بر ارتقاء فرهنگ ایمنی و توجه به آموزش مستمر و همچنین توجه به نکات ایمنی در محیط کار بمنظور ارتقای تولید و جلوگیری از حوادث ناگوار ناشی از کار تاکید کرد.

وی، گسترش کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار در واحدهای مشمول را ضروری دانست وگفت: این کمیته ها نقش پررنگی در ارتقای ایمنی و بهداشت در محیط های کار و پیشگیری از حوادث ناشی از کار دارند که باید به وظیفه اصلی خود عمل کنند.

در ادامه دوره ، آموزش های لازم پیرامون استفاده از لوازم حفاظت فردی و اجرای سیستم خود بازرسی ( افسر ایمنی ) ، وظایف کمیته های حفاظت و اجرای ارزیابی ریسک در کارگاه ها توسط بازرسین کار آقایان عباس مجرد ، مصطفی هاشمی و ابراهیم یزدان پناه داده شد. 

           
 

انتهای پیام/
اولین دوره آموزشی ویژه مسئولان ایمنی و حفاظت فنی و بهداشت کار در آباده

\n


کليه حقوق اين تارنما متغلق است به فرمانداري شهرستان آباده
آدرس: شهرستان آباده- خيابان امام خميني (ره) کد پستي 7391778668
تلفن تماس: 44342060- 071 فاکس: 44342062 071
www.abadeh.gov.ir- By H.Haddad