کد خبر :14 | تاریخ : سه شنبه 03 اسفند 95  | ارسال شده توسط :اداره تعاون ،كار و رفاه اجتماعي

برگزاری کارگروه عدالت بنیان کردن اقتصاد و توسعه عدالت اجتماعی
جلسه كارگروه عدالت بنيان كردن اقتصاد و توسعه عدالت اجتماعي زير گروه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاوتي شهرستان، با موضوع حفظ و احیاء و توسعه و بهره برداری اصولی از عرصه های اعیانی منابع طبیعی و گونه های جانوری شهرستان آباده و با حضور ادارات مربوطه در شهرستان تشکیل شد.
سعید شهریاری کارشناس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آباده ، موضوعات مربوط به تفاهم نامه استانی حفظ و احیاء و توسعه و بهره برداری اصولی از عرصه های اعیانی منابع طبیعی و گونه های جانوری را برای حاضرین محترم عنوان کرد و ضمن بیان وظایف هر یک از دستگاه های اجرایی مورد اشاره در این تفاهم نامه از نمایندگان هر یک از این دستگاه ها خواست تا برنامه های دستگاه خود را برای اجرایی شدن این تفاهم نامه اعلام نمایند.

در ادامه جلسه نمایندگان دستگاه های اجرایی هر کدام نقطه نظرات مربوط در این خصوص را بیان نمودند.

علیرضا عرب شیبانی کارشناس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ضمن توضیح پیرامون نحوه همکاری این اداره با سایر ارگان ها به ترغیب و عضو گیری شرکت تعاونی منابع طبیعی اشاره و در این خصوص اعلام آمادگی نمود.

آقایان داود لطفی آزاد و سید کاظم حسینی از اداره جهاد کشاورزی در خصوص تغییر کاربری زمینهای کشاورزی به عنوان اولویت اصلی این اداره اشاره و آمادگی این دستگاه اجرایی به منظور تسهیل در اجرایی شدن تفاهم نامه را اعلام نمودند.

همچنین اکبر زنگنه رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن اعلام آمادگی برای پرداخت تسهیلات، از برگزاری دوره کارآفرینی به منظور کمک به موضوع تفاهم نامه مذکور استقبال کرد.

در ادامه حبیب اله خسروی ریاست صندوق کارآفرینی امید نیز ضمن بیان روند پرداخت تسهیلات در این صندوق اظهار داشت در صورت وجود اعتبارات لازم در این خصوص، کمک های لازم از طرف صندوق به متقاضیان اعطا خواهد شد.

مجید نظر پور از کمیته امداد با بیان اینکه جهت برگزار دوره های آموزشی در این خصوص بایستی استاندارد آموزشی تعریف گردد. اظهار داشت پس از بررسی در این خصوص دوره های لازم به کمیته اجرایی این تفاهم نامه اعلام می گردد.

همچنین مجید عباس نیا ریاست محترم سازمان محیط زیست آباده نیز بر شناسایی ظرفیت های لازم در خصوص محیط زیست منطقه تاکید کردند.

 

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع‌ رسانی شهرستان آباده محفوظ است.