کد خبر :111 | تاریخ : يكشنبه 21 آبان 96  | ارسال شده توسط :اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

گلابتون به بازار آمد
مجموعه داستان کوتاه «گلابتون» نوشته نیما جعفری عضو انجمن داستان نویسان «نون والقلم» آباده به چاپ رسید
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده کتاب «گلابتون» شامل نوزده داستان کوتاه با ایده های داستانی متفاوت ، به نویسندگی نیما جعفری و  ویراستاری سارا خیشه توسط انتشارات نظری تهران به چاپ رسید.

نویسنده در این مجموعه، دو برگزیده جشنواره منطقه ای متیل 1390 ( گلابتون و داستان «من او را کشتم» ) که در قالب رئالیسم جادویی و مردمی به تنگ آمده از چنگ موقعیت ها و اعتقادات روزگار را به تصویر می کشد که برای رهایی، روش خود را برمی گزینند و دیگر داستان این مجموعه « باید سرشان را ببینیم » حکایت ایدئولوژی ها و         دست های پشت پرده ای است که در ناخودآگاه ما رفته و به جای ما تصمیم می گیرند ، زندگی می کنند و می میرند .

او در داستان « برگ آخر یک قصه » ، قصه آدم هایی جامانده از همزادهایشان را روایت می کند که در جریان سنت به مدرنیته ، باید هویت جدیدی برای خود دست و پا کنند .

همچنین داستانهای دیگر مجموعه گلابتون نیز در نوع خود متفاوت می باشند و با نگاهی جدید نوشته شده اند که حاصل سال ها تلاش نویسنده است. 

 نیما جعفری متولد1367 و دبیر آموزش و پرورش تهران و دانش آموخته کارشناسی ارشد پژوهشگری دانشگاه خوارزمی تهران است که داستان نویسی را با شرکت در جلسات انجمن داستان نویسان«نون والقلم» شهرستان آباده با مدیریت خانم حمیرا یزدان بخش آغاز و هم اکنون نیز یکی از اعضای فعال این انجمن می باشد که کتاب گلابتون اولین اثر وی در بخش داستان نویسی است

 

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع‌ رسانی شهرستان آباده محفوظ است.