کد خبر :105 | تاریخ : يكشنبه 07 آبان 96  | ارسال شده توسط :اداره تعاون ،كار و رفاه اجتماعي

بازدید از کارگاه سه بانوی کارآفرین
بازدید از سه کارگاه بسته بندی سبزیجات ، کارگاه مونتاژ قطعات صنعتی و کارگاه معرق کاری با حضور رئیس و کارشناسان اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی، رئیس صندوق کارآفرینی امید و کارشناس اداره بهزیستی صورت گرفت.
 در این بازدید که به منظور راستی آزمایی و حمایت از سرمایه گذاران شهرستانی انجام شد هاشمی رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از حمایت های لازم در جهت صدور مجوز مشاغل خانگی بصورت پشتیبان و دریافت وام مشاغل خانگی خبر داد .

 

هاشمی با تاکید بر اینکه این شهرستان ظرفیت بالایی برای ایجاد اشتغال دارد، گفت: مشاغل خانگی فرصتی برای استفاده از ظرفیت تک تک اعضای خانوار به منظور کمک به تامین معیشت، افزایش درآمد، رفع نیاز بنگاه های اقتصادی بزرگتر، بهره وری بیشتر از امکانات و ظرفیت منازل مسکونی، افزایش اعتماد به نقس اعضای خانواده، انتقال دانش بومی و ایجاد انگیزه در خانواده ها برای فراگیری دانش تولید برای اشتغالزایی است. و ضرورت دارد دستگاه های مرتبط برای توسعه مشاغل خانگی در آباده ، بیش از گذشته هماهنگ بوده تا موانع سر راه این طرح برداشته شود.

وی گفت : استفاده از توانمندی بخش صنایع دستی، کشاورزی و دامپروری برای کاهش نرخ بیکاری ضروری بوده که این اقدام با توسعه مشاغل خانگی و بویژه در بین بانوان در حوزه اشتغال و افزایش درآمد خانوارهای این شهرستان موثر خواهد بود.

 

وی پس از بازدید از کارگاه مونتاژ قطعات صنعتی تعداد 80 نفر در حال فعالیت بودند که مقرر شد در قالب شرکت تعاونی ساماندهی شده و صندوق کارآفرینی امید حمایت های لازم را در جهت اعطای تسهیلات بعمل آورند و طبق اعلام کارشناس اداره بهزیستی در صورتی که افراد تحت پوشش بهزیستی  بکار گرفته شوند حمایت های بیمه ای از کارفرما بعمل خواهد آمد.

 

در ادامه بازدید ها، از کارگاه معرق کاری کارخانه صدیق سرام آباده بازدید و مقرر شد تعداد 20 نفر معرق کار تحت پوشش نامبرده مورد آموزش قرار گرفته و در کارخانه مشغول بکار گردند.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع‌ رسانی شهرستان آباده محفوظ است.